İçeriğe geç

Atatürk Üniversitesi “.Net ile Yazılım Geliştirme” Semineri

Erzurum Atatürk Üniversitesi kampüsünde daha önce verdiğim seminer üzerine istekle 2. semineri de bu sefer daha büyük bir salonda ve daha fazla kişiye verdik. Kişisel deneyimlerimi öğrenci arkadaşlarımıza aktardım.

Erzurum Atatürk Üniversitesi 2. Seminer

Yavaş yavaş tekrarlanan seminerlerle üniversitelerde olmak cidden heyecanlandırıyor beni, zira buradaki genç beyinlerin sektöre bakış açıları, sektörde kendilerini nerede gördükleri ya da görmeyi hayal ettikleri beni oldukça ilgilendiriyor.

Erzurum Atatürk Üniversitesi yerleşkesinde daha verdiğim seminere katılmamış bir çok arkadaşım geldi, kendilerine önceki seminerde bahsettiklerim üzerine biraz özet geçtim.

Erzurum Atatürk Üniversitesi 2. Seminer

Konumuz Visual Studio ve proje geliştirme deneyimi idi… Basit olarak Visual Studio‘yu inceledik, bu IDE ile neler yapabileceğimizi, nasıl yapabileceğimizi irdeledik. Bir web projesi açacak isek bunu nasıl açmamız gerektiğini, ya da bir Windows projesini ne için kullanabileceğimizi ya da bir WCF projesinin ne işe yaradığını ya da bir WPF projesi ile neler yapılabileceği.. Mobile proje geliştirmek için bize hangi imkanları sunduğunu anlattık…

Erzurum Atatürk Üniversitesi 2. Seminer

Proje seçimlerinde izlememiz gereken yolları, proje başlattığımızda neyi nereden başlatmamız gerektiğini irdeledik hep birlikte. Sonunda ise arkadaşlarımızın sorularını aldık, sektörel ve teknik merak ettikleri konular üzerine soru & cevap şekilde ilerledik.

Erzurum Atatürk Üniversitesi 2. Seminer

Yaklaşık 1,5 saat süren bu güzel seminer ile birlikte bilişim kulübü başkanından yeni ve farklı seminerler isteği ile günü tamamladık.

0 0 vote
Article Rating
Tarih:Seminer ve Eğitimler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x