İçeriğe geç

Gazi Üniversitesi Liderler Zirvesi Yazılım Sektörü ve Yazılımcı Semineri

4 Nisan 2013 tarihinde Gazi Üniversitesi Genç Girişimciler Topluluğunun düzenlemiş olduğu Liderler Zirvesinde yerimizi aldık.

Bu seminerde yazılım sektörü ve bu sektör içinde yazılım uzmanı, veritabanı uzmanı gibi pozisyonların neler yaptığını açıklamaya çalıştık.

Gazi Üniversitesi Liderler Zirvesi Semineri

Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Akademi Salonunda yapılan bu güzel organizasyonda IBM Ortadoğu Türkiye Müdürü,Kalkınma Ajansı Kurul Başkanı, OSTİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı, KOSGEB Başkanı, Intel Türkiye Genel Müdürü, Vatan Bilgisayar Genel Müdürü, Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı birer konuşma yaptı. Organizasyonun ana sponsoru olan Bilge Adam adına da ben bir söyleşi gerçekleştirdim.

Gazi Üniversitesi Liderler Zirvesi Semineri

Akademi Salonu açıkçası oldukça doluydu, yaklaşık 400 -450 kişilik bir kitle bu seminerleri izlemeye gelmiş. Hatrı sayılır kitlenin de dışarıda kaldığını belirtirsem aslında organizasyona ilginin ne denli üst düzey olduğunu gözler önüne sermiş olurum.

Gazi Üniversitesi Liderler Zirvesi Semineri

Aslında salondaki genç arkadaşlarımızın çoğunluğu bilişim dışı bölümlerde okuyanlardı, sanırım %5 – %10’luk bir kesim bilişimle ilgili bölümlerde okuyordu. Esasen bu profil de seminerimizin konusuna uyuyordu zira ülkemizdeki üniversitelerin mezun verdikleri bilişim bölümlerinin sayısının piyasanın neredeyse 1/3’ini karşılayabildiğini düşünürsek, hele ki bu bilişim mezunlarının tamamının bilişim sektöründe çalışmadığını düşünürsek bu oran daha da artacaktır.

Gazi Üniversitesi Liderler Zirvesi Semineri

Seminerimiz boyunca genç arkadaşlarımızın “Neden Yazılım Sektörü” sorusuna yanıt vermeyi amaçladık. Ülkemizdeki yazılım imkanlarından, yazılım sektörünün geleceğe nasıl yön verdiğinden, bu sektörde nerede bulunmaları gerektiğine kadar bir çok konuya değindik.

Diğer seminerlerim için burayı tıklayınız.

0 0 vote
Article Rating
Tarih:Seminer ve Eğitimler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x