İçeriğe geç

Hakkımda

Volkan Barbaros Gürcan - Yazılım Mimarı

5 senesi Silahlı Kuvvetler, 1,5 yılı Birleşik Krallık olmak üzere 17 senesi bilişim sektörü toplamda 21 senedir iş hayatındayım. 2003 yılından bu tarafa Microsoft teknolojileri ile ilgileniyorum.

IT sektörüne Contractor olarak çeşitli hizmetler veriyorum. İrili ufaklı bir çok teknoloji firmasına danışmanlık ve hizmet sağlıyorum.

Birçok kamu kurumunda, özel sektör adına, e-Devlet, projelerinde Proje Yöneticisi, Yazılım Mimarı, Proje Lideri, Teknik Danışman,  Yazılım Mühendisi, Analist Programcı gibi çeşitli görevlerinde bulundum.

Thomson Reuters’ın Los Angeles / USA merkezli tüm dünyaya hizmet veren Elite projesinde altyapı mimarı olarak çalıştım. Türkiye’deki büyük şehirlerde bilişim eğitimleri ve danışmanlığı veren bir firmada Yazılım Bölüm Başkan Yardımcılığı / Şube Yazılım Birim  Müdürlüğü görevlerinde bulundum. Bunların haricinde Türkiye’de 4 sene, İngiltere’de 1,5 sene olmak üzere toplamda 5,5 sene kadar da kendi yazılım geliştirme ve yazılım eğitim şirketimi işlettim.

Türkiye’de bulunduğum dönemlerde üniversitelerin davetlerine katılarak “Bilişim Dünyası”na meraklı olan arkadaşlarıma bilgi birikimlerimi de aktardım. 3000 saat üzerinde yazılım eğitimi verdim. (Bakınız: Seminer ve Eğitimler)

Son zamanlarda yazılım süreçleri ve mimarileri, süreç iyileştirme, iş ve sistem analizi gibi konularda çalışmalar sürdürmekteyim. Özellikle yapay zeka (artificial intelligence), makine öğrenmesi (machine learning) ve büyük veri (big data) üzerine yoğunlaştım. Ayrıca bu konularında danışmanlık ve eğitimler vermekteyim.

Aynı zamanda amatör bir 2 yıldız SCUBA dalgıçım. Eski bir amatör basketbol oyuncusuyum (TSK) ve yine eski bir futbol Hakemiyim.

Aktif olarak kullanıyorum:

  • Diller / Teknolojiler: .Net / .Net Core, C#, Phyton, T-SQL, JavaScript/TypeScript, ASP.Net MVC Core, WebApi Core, Azure Services, AWS, Microservices, Serverless, CI/CD
  • Uygulamalar: MS Visual Studio, Jira, SSMS
  • Web teknolojileri: HTML5, CSS3, Bootstrap
  • Proje Yönetimi: Agile (Scrum), PMI
  • JS Frameworks: JQuery, AngularJS, ReactJS, VueJS
  • Version Kontrol: TFS, GIT, SVN
  • Veritabanı Sistemleri: MSSQL Server, MySQL, MongoDB
  • Diğer: Design Patterns, OOP Principles, TDD, DDD

 

Volkan Barbaros Gürcan
Microsoft Certified Professional, Microsoft Certified Technology Specialist
MCIDs: D404-8395 / F310-9446

Linkedin : https://uk.linkedin.com/in/volkan-barbaros-gurcan
İletişim Formu için tıklayın